Ispanijos kalnai

Pietvakarių Europoje įsikūrusi Ispanija garsėja savo išskirtine kultūra. Tūkstančiai turistų iš viso pasaulio, kasdien traukia į šią išskirtinę šalį, norėdami savo atostogas praleisti turiningai ir nepamirštamai. Ispanijos gamta – viena išskirtiniausių visame pasaulyje. Ispanija gali pasigirti net dviem šimtais neįtikėtino grožio paplūdimių. Kurortai Ispanijoje privers jus pasijausti tarsi filme! Ši šalis garsi ir tuo, kad yra pati kalnuočiausia visoje Europoje. Nors Ispanija – labai karšta šalis, vasaros čia sausos ir šiltos, kalnai tam tikrose Ispanijos dalyse vilioja slidinėtojus. Ispanijos kalnai – įstabaus grožio! Juose pasislėpę tūno daugybė pilių, vienuolynų ir miestų griuvėsių. Viešėdami Ispanijoje, tiesiog privalote apsilankyti įspūdinguose Ispanijos kalnuose.

Kalnai Ispanijoje

Didžiausi kalnai Ispanijoje – Pirėnų. Įspūdinga kalnų sistema išsidriekusi ne tik per Ispaniją, tačiau ribojasi ir su Prancūzija. Pirėnų kalnai tęsiasi netgi nuo Vidurio Europos. Pasivažinėjimas siaurais Pirėnų serpantinais – tikrai nepamirštama patirtis. Pirėnų kalnai skirstomi į vakarinius, centrinius ir rytinius. Pati aukščiausia Pirėnų dalis – Centrinė.Pirėnų kalnai skiria Ispaniją nuo Andoros. Pirėnų kalnai – neįtikėtinai gražūs. Juose gausu kalnų upių, ežerų ir miškų.Pirėnų kalnuose įrengti nacionaliniai parkai, kurie yra itin populiarūs turistų tarpe. Aukščiausi Ispanijos kalnai priskiriamiPirėnų pusiasaliui.

Betikos Kordiljera – dar žinomi kaip Andalūzijos kalnai, yra Pirėnų pusiasalio pietuose. Šie kalnai tiesiog alsuoja karščiu.Kanrabrijos Ispanijos kalnai – įsikūrę Ispanijos šiaurėje, netoli Atlanto vandenyno. Šie kalnai daug drėgnesni, juose auga įvairūs augalai, plačialapiai miškai. Tačiau sausesnėse kalnų dalyse, gamta prisitaikiusi atlaikyti didžiulius karščius.

Turistų labai pamėgta veikla Ispanijoje – žygiai po kalnus. Ispanijos kalnai išties įspūdingi. Costa Brava regione įsikūrę kalnai nėra aukšti, tačiau juose daugybė žygių takų, pilių griuvėsių, uolų tinkamų kopinėjimui. Ispanijos kalnai garsūs savo nuostabiais peizažais ir gamta.

Skrydžiai į Ispaniją

Skrydžiai iš Ispanijos